Powiększ czcionkę: A A A

Usuwanie rozstępów

Rozstępy tworzą się w skórze właściwej. Ich powstawanie jest ściśle związane z funkcjonowania fibroblastów, czyli komórek produkujących w skórze kolagen oraz elastynę, które tworzą uporządkowaną sieć włókien - dzięki nim skóra jest jędrna i napięta. Z rozstępami po ciąży boryka się 90% kobiet. Mało atrakcyjny wygląd skóry niejednokrotnie skutecznie odbiera prawdziwą radość bycia mamą. Problem ten dotyczy jednak i kobiet bardzo młodych. Rozstępy są szczególnie kłopotliwe, gdy dochodzi do silnych przebarwień oraz wyraźnej zmiany struktury skóry.

Leczenia rozstępów to przede wszystkim ich rozjaśnienie, wygładzenie oraz wyrównanie struktury skóry. Przypadłość ta jest niezwykle trudna do całkowitego zniwelowania, choć zdarzają się przypadki, że skóra wraca do stanu wyjściowego – rozstępy zanikają. W terapii dążymy zatem głównie do poprawy wyglądu i ujednolicenia koloru rozstępów. Rozstępy to jednak nie wyrok na resztę życia. Na pomoc przychodzą najnowsze odkrycia medycyny estetycznej – thermolifting  Zaffiro oraz ultradźwięki.

Termolifting Zaffiro wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, w której znajduje się szlachetne szkło szafirowe. Głowica przykładana do ciała emituje promienie podczerwone IR o temperaturze 65 st. C. Impuls dociera do skóry właściwej, a ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych. Promieniowanie podczerwone działa na fibroblast, który odpowiedzialny jest za produkcję nowych włókien kolagenowych. Termolifting pobudza proces odbudowy włókien kolagenowych. Zaffiro pomaga wrócić skórze do stanu sprzed ciąży - skóra obkurcza się, jest bardziej napięta i wraca zdrowy i ładny kolor.

Ultradźwięki stosowane na skórę brzucha po porodzie również przyczyniają się do powrotu do dawnego wyglądu brzucha. Zabieg działa na tkankę tłuszczową - dźwięk dociera 2 cm w głąb skóry. Jest to idealny zabieg dla kobiet, które nie ma dużych zmian - bardzo dużych rozstępów po ciąży. Zabieg za pomocą ultradźwięków nie może być wykonywany wcześniej niż 4 miesiącach po narodzeniu dziecka, a wykonuje się go u kobiet które już nie karmią piersią. W przypadku szwu po cesarskim cięciu zabieg sprawia, że opuchlizna znika oraz niweluje się powstałą na skutek szycia fałdkę.  

VACUUM – RDT jest unikalnym systemem, który łączy działanie niewielkiego podciśnienia i trzech obracających się kul. Takie zestawienie pozwala wytworzyć kołowe ugięcie skóry. Przewijanie skóry między trzema kulami z wykorzystaniem podciśnienia odblokowuje przepływ krwi i tlenu w skórze. Zabieg korzystnie wpływa na procesy zachodzące w skórze – przyspiesza drenaż zalegających odpadów przemiany materii oraz wpływa na sprężystość skóry.

Zabiegi:

Termolifting Zaffiro

Modelowanie sylwetki ultradźwiękami

VACUUM – RDT